top of page
חיפוש

אחת ולתמיד, מה ההבדל בין מדיטציה לדימיון מודרך?

עשית מדיטציה היום? לכבוד יום המדיטציה הבינלאומי אחת ולתמיד מה ההבדל בין מדיטציה לדימיון מודרך?


שתי השיטות משתמשות בטכניקות דומות, כמו נשימות, ישיבה נוחה, הרפיה של הגוף, עצימת עיניים,יחד עם זאת ישנם מספר הבדלים חשובים בין המדיטציה לדימיון המודרך ולרגל יום במדיטציה החלטתי לשתף אותך בפרטים החשובים, הכל בפוסט 👇


מדיטציה: המטרה העיקרית של מדיטציה היא להגיע למצב של מודעות שקטה, לשחרר את מחשבות, לשחרר את הרגשות שמפריעים לך. זהו תהליך של התבוננות פנימית,של המונחה עם עצמו. המדיטציה עוסקת במיקוד והתבוננות בתשומת לב לרגע הנוכחי, למחשבות, לרגשות ולתחושות הגופניות ללא שיפוט. ריכוז במשהו ספציפי, כמו הנשימה, מנטרה כלשהי, תחושה גופנית. תשומת הלב של המודט עשויה לנדוד למקומות אחרים כשהמטרה היא להחזיר אותה שוב לאותו המקום ולהתפקס. המדיטציה מסייעת לתחושות של רוגע, שלווה, בהירות מחשבה ואיזון רגשי. המדיטציה היא תהליך של התבוננות פנימית ועובדת על מצבי הכאן ועכשיו. תרגול מדיטציה יכול להיות תרגול של הנחיה ויכול להיות תרגול עצמי וחופשי. אגדיל ואומר שישנם אנשים שרק מהמחשבה של לשבת בשקט יכול להוציא אותם מדעתם. מסיבה זו, יש להתאים את המדיטציה למונחה. בקליניקה שלי, אני מייעצת ללקוחות שלי מדיטציה של לפחות 10 דקות ביום. מה שמיוחד הוא, שהם יכולים לבחור את המצב המדיטטיבי בעצמם. למשל, המונחה שלי רוצה לקרוא ספר 10 דקות ביום וזה מה שייגרום לה להירגע. מונחה אחרת רוצה את העשר דקות שלה בהקשבה למוזיקה וריקוד כמו במסיבת אוזניות. מונחה נוספת, רוצה לשבת בשקט 10 דקות עם עצמה בלי לעשות כלום. כל דבר שגורם למונחות שלי להרגיש תחושת שקט ורוגע מבחינתי הם מדיטציה. כשהמטרה היא "להרגיע" את המחשבות  להפחית את החרדה והמתח היומיומית ובכלל. המדיטציה מסייעת לשפר את איכות השינה ולהגביר את המודעות העצמית שלך כלפי עצמך והסביבה.דימיון מודרך: דימיון מודרך הוא כלי עוצמתי במיוחד. זו שיטה טיפולית מדהימה להעביר את המונחה מהמודע, אל הלא מודע שלך. כשאת נמצאת במודע שלך, יש לך התנגדות טבעית לחוויות היומיומיות שלך. ברגע שאת נכנסת למצב של רגיעה עמוקה (לא היפנוזה) את מאפשרת לעצמך להירגע, להתחבר למילים הייחודיות שכתבתי רק לך ושמתאימות במיוחד עבורך. הדימיון המודרך, תפקידו להעביר אותך תהליך עוצמתי וחזק. התהליך מותאם אישית, כמו חליפה שתפורה במיוחד עבורך.

במה אני מטפלת בדימיון מודרך כשאת מגיעה לקליניקה שלי? הפחתת חרדה, מתח ודיכאון. לשפר את הביטחון העצמי וההערכה העצמית שלך. להתמודד עם קושי רגשי, לחזק את המוטיבציה שלך לסייע לך בהשגת המטרות שלך, לשפר את איכות השינה, להקל על כאב ועוד. בדימיון מודרך אני משתמשת בתיאורים מדוייקים וטכניקות עוצמתיות להעמקת הריפוי. המונחה מדמיינת את עצמה מצליחה במשימה, מרגישה תחושות חיוביות, חווה הצלחות והעצמה אישית. המטרה היא להשתמש בדמיון כדי להשיג את תוצאה רצויה.

בטיפולים פרטניים המונחות עוברות תהליך מדהים בעזרת הדימיון המודרך. ישנה אפשרות להעביר דימיון מודרך גם לקבוצה שגם הוא תהליך מרתק בפני עצמו. מטרת הטיפול היא ליצור חוויה עוצמתית שתוביל לשינויים חיוביים בחייך. חשוב לדעת, לא כל דימיון הוא דימיון מודרך. הדימיון המודרך הוא כלי עוצמתי שעובד עם תת המודע שלך, ולכן יש ללמוד את השיטה הזאת בצורה מסודרת בכדי לטפל במונחה בצורה המיטבית ביותר.


לסיכום, שתי השיטת מתמקדות בהבאת רוגע ושקט לחייך, במדיטציה תוכלי לעשות זאת בעצמך עם הנחיות מדוייקות ומותאמות ממני. בדימיון מודרך, תשיגי את התוצאה המדוייקת ביותר עבורך בחיי היומיומיום שלך. אני ממליצה על תרגול יומיומי של לפחות 10 דקות ביום, בכדי להרגיע את הראש ולאפשר לעצמך את השקט הרגעי הזה וכן, שתוכלי להמשיך את השגרה היומית שלך רגועה ושלווה יותר. התרגול יכול להיות בישיבה, בשכיבה במיטה, מוקדם בבוקר או לפני השינה. יש כאלה שמעדיפות במהלך היום לקחת כמה דקות ולהקדיש לכך. הכל בהתאם למה שנכון לך.


יש לך שאלה? מתלבטת?

אני פה בשבילך, קחי אחריות לחייך - דברי איתי🙌

כי מגיע לך כל הטוב הזה להשקיע בעצמך

*תוכלי לשלוח לי הודעה כאן https://wa.me/972526206662

טיפול כזה, מועיל לך בכדי לקדם את עצמך בחיים. לתת לעצמך את השקט הנפשי שאת צריכה בימים אלה במיוחד. לפרוק את מה שאת צריכה, במקום הנכון לך, אצלי בקליניקה. פשוט להיות ברגיעה ושלווה, פשוט לראות את הדברים ממקום אחר. מקום טוב ובריא יותר עבורך.

                                                                                  #nlpmaster #nlpcouching #nlpmastertrainer

מה ההבדל בין מדיטציה לדימיון מודרך?

 

Comments


bottom of page