top of page
חיפוש

פעלנו מהראש, לא עירבנו רגש. האלופים של המדינה

אתמול בערב, יום שבת 50 ימים למלחמת חרבות ברזל הציגו 3 לוחמים שונים, שניים מהם טייסים ואחד מפקד בכיר שמנהל את הקרב. אני לא אזכיר את שמותיהם של האנשים היקרים האלה מהסיבה שאני לא יכולה לכתוב אותם ללא אישורם. בכל מקרה, אני כן יכולה לכתוב על האומץ והגבורה שהם הפגינו ועל הקור רוח שלהם להמשיך לנהל את הקרב. כל אחד מהם, מסתבר איבד בן משפחה קרוב מאוד. רק לראות את זה גרם לי להרגיש עצב גדול כלפי כל אחד מהם והזדהות עצומה. שניים מהם איבדו אח, ואחד מהם איבד את הבן שלו. יהי זכרם ברוך. ומפה אני רוצה לשלוח את תנחומי למשפחות האלה. שתדעו ימים טובים יותר.


אני רוצה לשקף לכם שאלה אחת שנשאלה ע"י המנחים. השאלות היו:

"האם הרגשתם מעורבים רגשית כשהמשכתם בלחימה?"

"האם הגעתם לשם מהמקום הזה של נקמה?"

"איך אתם מתמודדים עם זה כשאתם בשטח?"

אני בטוחה שכתבתי אותן מעט אחרת. כשכל אחד ענה על השאלה, נדהמתי מהתשובות שהוא סיפק.

כולם ענו את אותן תשובות, שיהיה להם זמן להתאבל, עכשיו הזמן להילחם ולהמשיך הלאה. הם אמרו שהם אינם מעורבים רגשית, כי זה ייגרום לכך ששיקול הדעת שלהם ייפגע מכך! וכשהם בשטח, הם כולם כל אחד בדרך המיוחדת שלו שם את הקשיים בצד ומחוייב למטרה שלשמה הוא הגיע. ואווו! לא נשמתי. תהיתי בליבי, איזה תעצומות נפש יש לאנשים האלה, איך הם מסוגלים לעמוד איתנים כל כך מול המצב ולהמשיך לנהל דברים כל כך גדולים. נכון, חלק ייקראו לזה הכחשה, ויגידו, שעדיף להתייחס לזה אחרת. אני קוראת לזה גדולה של החיים. אנשים מיוחדים שמסוגלים לקום על הרגליים ולהמשיך לנהל את העניינים כמו גדולים. מבחינתי הם גאונים גיבורים.

זה לחלוטין לא מובן מאליו, שהם מצאו את הכוחות בתוכם לעשות את זה. להמשיך בדרך שהם מאמינים בה עם כל הכאב שהם נושאים על עצמם ולנהל קרב. האנשים האלה, הם גאווה ענקית למדינה שלנו. בזכותם אנחנו חיים פה ואני מודה להם על העשייה הגדולה שלהם. על יכולת הנתינה הבלתי מעורערת שלהם גם ברגעי המשבר הגדולים ביותר בחייהם. אנשים גדולים משכמם ומעלה. תודה להם שהתברכנו בהם.

אתמול שצפיתי בהם חשבתי איך הגדולה שלהם יכולה להשפיע על החיים שלי? ומכאן כתבתי את הפוסט הזה.

כאן אני רוצה ברשותך לערב את ה nlp בנושא, ולהסביר לך כמה הוא חשוב בתהליך הזה ובעיקר לספר לך איך זה השפיע עלי. מודלינג הוא אחד האמצעים בהם מטפלים ב nlp. מודלינג, הוא רעיון של לקחת את התכונות הטובות של מישהו, לנסות ללמוד אותן ולהכניס אותך למצב של "חיקוי" ההתנהגות שלו. תוך הבנה שמה שעזר למישהו אחד להתמודד עם משהו, במקרה הספציפי שהזכרתי קודם, יכול לסייע גם לך לעשות את אותם הדברים בצורה הנכונה והמתאימה לך. המודל שנבחר תמיד יהיה משהו מוכר שעבורו הדברים כן עובדים היכן שאצלך הם "תקועים". הגישה הזאת של המודלינג, הרבה יותר גדולה ומורחבת בכדי לתאר אותה בכמה מילים, מה שחשוב בכך שהיא עובדת. כששמעתי את האנשים החשובים האלה מדברים אתמול בחדשות חשבתי, כמה עוצמות יש מאחוריהם. איך הם מסוגלים לקום ולהמשיך, למרות כל הסבל שהם עוברים ויעברו. זו הערצה שאינה ניתנת לתיאור מבחינתי. אני רוצה להיות כמוהם, הם מודל לחיקוי. יש בהם משהו כל כל עוצמתי ומיוחד, אפשר ללמוד מהם המון. רק מלהסתכל עליהם ולהבין משיח עם המראיינת, איך הם פועלים. מיד הקישור שנעשה לי בראש היה למודלינג. שאלתי את עצמי את השאלה "איך הם יכולים לעשות את זה?" והתשובה שקפצה לי לראש הייתה מיידית מה - nlp שמתבססת על אחת מהנחות היסוד עליה השיטה מבוססת ואומרת "אם אחד יכול זו יכולת אנושית לכולם" ברגע שמישהו מצליח לעשות משהו זה אומר שגם את יכולה. איך? בכך שתלמדי את ההתנהגות שלו, תביני את העולם שלו ותוכלי בקלות להיכנס לנעליו. כל זה ייעשה ע"י תהליך ב nlp. תהליך שהוא כולו, למידה אחת גדולה עבורך ושבסופו תרגישי שאת משוחררת מהתקיעות שלך, מהבור שנפלת אליו ואת מסוגלת לראות מעבר לזה ולהתקדם בחייך בכל מה שתבחרי. תחשבי לרגע, כמה עוצמתיות יש בדבר הזה של לפעול מתוך הראש ולהשאיר את הרגש בצד? כמה דברים בחייך יכולים להיראות אחרת. כמה יכולות אמיתיות את יכולה לממש בתוך חייך כשזה ייקרה לך. התשובה הכי טובה לשאלה הזו היא אינסוף.


תודה לכם,

שאתם מהווים השראה בימים קשים אלו לכל #מדינתישראל זה הניצחון האמיתי שלנו. #יחדננצח


אני זמינה שיחה אם בא לך לפרוק ולדבר - 052-6206662 שיר

אפשר גם בווטסאפ https://wa.me/972526206662

Commentaires


bottom of page