top of page
חיפוש

כל מה שרצית לדעת על מתיחות, מתי איך וכמה זמן?

בפוסט הקודם דיברתי על ספורט, לטובת מי שלא הספיקה לקרוא אותו אני אצרף את הקישור כאן ⬇️

החשיבות הרבה של הספורט לבריאות שלנו ואיך הוא תופס מקום מרכזי בחיים שלך. עשית ספורט עבדת קשה והשגת את המטרה,כל הכבוד לך, אני בהחלט גאה בך. אני יודעת, שלהרבה נשים הספורט הוא מטלה והן מעדיפות לוותר עליה. מה, לקום עכשיו? להתלבש? לצאת החוצה? התירוצים של כולנו הם כמו גרביים, לעולם אינם נגמרים, תמיד מתחלפים.


אני רוצה לדבר איתך רגע על מה ההטבה הכי גדולה שלך מספורט?


ההטבה הראשונה שלך היא ההרגשה, זו הרגשה נפלאה להרגיש את כל האדרנלין זורם בגוף זה מעלה את האושר והשמחה שלך באותו הרגע לרקיע אחר ואוו זו הרגשה ההכי טובה שיש, אני בטוחה שאת מסכימה איתי.

ההטבה השנייה, את מבטיחה לעצמך שתחזרי לשחזר את ההרגשה שלך ואת הרגש הזה שחווית, כל חוויה טובה שקוראת לך, נצרבת בזיכרון ומותירה אותך מלאת אנרגיה להרבה זמן בזמנים פחות טובים שאת ממש מתקשה לצאת לספורט אני מציעה להיזכר בה מבטיחה שזה יכול לשכנע אותך המון פעמים לחזור עליה שוב במיוחד כשאת מרגישה תשושה ולא בא לך.

הטבה שלישית, הגוף שלך עבד ועכשיו למקסם את הרווח העצום הזה שהפקת ממנו, את צריכה לעשות מתיחות. אני יודעת שמתיחות הן משהו שנדחה ברוב הפעמים, אני כאן כדי לספר לך כמה המתיחות האלה שוות מאוד בסוף האימון ואיך כדאי להשקיע את המאמץ האחרון שלך בהן כשכבר הגעת עד הלום.


למה כדאי לך להשקיע במתיחות?

התשובה פשוטה מאוד, בכדי לשמר את טווחי התנועה שלך, כמה שתשמרי אותם את טווחי התנועה טוב יותר, כך תוכלי להרים את הידיים שלך גבוה יותר עמוד השדרה שלך יתארך, כך תרגישי גבוהה יותר, יהיה לך קל לסובב את הראש לצדדים, להתכופף יותר בקלות ואפילו לנשום טוב יותר.


איך עושים מתיחות את שואלת?

אז כמו שאמרתי המתיחות נכונות לעשות אחרי ספורט אינטנסיבי כמו ריצה, הליכה מהירה, שחייה, אימון אירובי ובעיקר אימונים קשוחים. למה? כי בספורט כמו פילאטיס ויוגה מותחים את השרירים בכל מקרה. אני ממליצה, תמיד להצטרף לאימון מתיחות של לפחות פעם בשבוע, במידה ואת מתאמנת במקום מסודר כמו מכון כושר, סטודיו פרטי וכו'


אז מה מותחים בעצם?

הגוף שלך מלא בשרירים כ - 650 במספר ויש שאומרים כמעט 850. בכל ספורט מופעלים שרירים שונים.

ברמת העיקרון, באותן פעילויות ספורטיביות מופעלים אותם שרירים. למשל: במידה ובכל יום את עוסקת בהליכה, אותם שרירים מופעלים כל הזמן ואת אלה שהופעלו הם אלה שאת צריכה למתוח. יחד עם זאת במידה ואת מתאמנת 3 פעמים בשבוע ובכל פעם את עובדת על קבוצת שרירים אחרת, אותה תצטרכי למתוח בהתאמה מוחלטת למה שעשית באימון. לסיכום, עבדתי על קבוצת שרירים מסויימת אותה צריך למתוח, יש לי זמן מיותר? כדאי להשתמש בו בתבונה כדי למתוח חלקים נרחבים יותר בגוף.


מהי מתיחה טובה?

מתיחה טובה היא מתיחה של לפחות 45 שניות עד 60 שניות לכל שריר, זה אומר מבחינתך המון זמן. זה הזמן שהכי נכון וכדאי לך "לבזבז" על הגוף שלך מהסיבה שהוא מביא לא פחות תוצאות מהאימון עצמו, אני יודעת זה נשמע "קשוח" אבל בהחלט משתלם. למה משתלם? כי הגוף שלך ייכאב פחות, התנועתיות תישמר ואת תרגישי נפלא.


לסיכום, כמו שציינתי, לרשותך 650 שרירים בגוף. מניסיוני הרב בטיפולים ומאות אלפי קילומטרים של עיסויים, אני יכולה להעיד, שגם אנשים שלא עושים ספורט יומיומי ויושבים שעות מול מחשב כשהם משתמשים במתיחות ביומיום שלהם מרגישים טוב יותר. הם עירניים יותר וכאובים פחות. אז נכון, אני יכולה לדבר על כך עוד המון היישום הוא שלך בשטח. אני אשמח שתשמרי על עצמך ככל שניתן. הגוף שלך, הוא המקדש שלך. כל דבר שקורה משפיע עליו, כשהמטרה העיקרית היא תמיד להשפיע עליו לטובה וזה בידיים שלך כמובן. הייתי מאוד רוצה, לשתף איתך את כל המתיחות שאני מכירה ומסייעות ללקוחות שלי מדי יום כשהן מקפידות עליהן.


בשל ריבוי הפעילויות והשרירים בגופנו אני מייעצת בצורה פרטנית לכל מטופלת שמגיעה שני דברים חשובים:

הראשון, ההתנהלות שלה במרחב האיך שלך כל כך חשוב.

והשני, בהתאם לפעילויות שלה אני ממליצה על המתיחות שמתאימות בדיוק עבורה. באמת, עם יד על הלב וגם כשאני ממש רוצה, מתיחות צריכות להיות פרטניות ויעילות. אני מאוד מאמינה בהן ורואה את השינויים הטובים שהן מביאות ולכן אני מציעה לך אותן באופן אישי. מוזמנת לקבוע שיחת ייעוץ שכולה תוקדש למתיחות וטיפול נכון בגוף שלך - שיר מטפלת הוליסטית


קרדיט לתמונה - מיכל מדריכת כושר
Comments


bottom of page