top of page
חיפוש

שמעת פעם על הכרת תודה? פוסט שישנה את חייך..

תודה, תודה רבה, תודה מקרב לב ועוד תודות למיניהן. בכל סוף טיפול אני אומרת למטופלים שלי "תודה רבה" אני חייבת להגיד לך שחלקם פשוט בשוק. "שיר את זאת שעבדת פה אני זו שצריכה להגיד לך תודה"

נכון, אני באמת זאת שעבדה בזמן שאת שכבת על מיטת הטיפולים בקליניקה הרגועה והנעימה שלי, ובכל זאת אני תמיד מודה למטופלים שמגיעים אלי, למה? כי פשוט מאוד לא הכל מובן מאליו, בעולם הזה. לפחות לא לי.. אז בואי נפתח את זה קצת. מאז שהקורונה הגיעה לעולם הכל השתנה מעט, אבל אין ספק שהתרגלנו שכל מה שיש לנו זה מובן מאליו, אני מדברת על מוצרים בסיסים מאוכל במקרר, מקום לישון, קורת גג, בגד ללבוש, שמיכה להתכסות ורגליים ללכת עליהן. ומה לגבי בריאות? בריאות היא כמובן במקום הראשון. אם יש לך בריאות אז יש לך הכל, ככה גידלו אותי לפחות כל השאר הוא בונוס. בר השגה. מה זה בר השגה בימים אלו? אנשים רבים התעשרו בתקופת הקורונה, בעוד שאחרים פשטו רגל. העולם הזה הוא כל - כך קוטבי והשינויים בו הם מהירים מאוד. רגע את יכולה להיות למעלה בפסגה ורגע למטה בתחתית. אף אחד, לא מתחייב לך לשום דבר. ואני כמו רבים אחרים, אני רוצה להיות בטוחה שאני מוכנה לעתיד לבוא. רק שנוכחתי שככל שאתכנן את המחר החיים יכולים להפתיע והם אכן מפתיעים. לפחות לכל אחת מאיתנו, קורה מקרה אחד בלתי צפוי, מצב שצריך "לכבות" בו איזו שריפה כלשהי. כן, החיים הם דינמיים ויכולים להשתנות מהקצה אל הקצה בשניות. מה גם, שהחיים הופכים לעיתים לטרפת אחת גדולה ונראה שהרכבת דוהרת במרץ רב עד שנראה שלא ניתן לעצור אותה, לפחות להאט את הזמן, לעצור את השעון ואילו רק לרגע קטן. ובכל זה, טרפת, פסגה, קורונה אני רוצה ללמד אותך "טריק" שיעזור לך לנצח בקטנה את החיים האלה והוא נקרא "הכרת תודה". בכל ספרי "העידן החדש" מה שנקרא, למרות שהם מדברים בדרך כלל על תקופות עתיקות מאוד ועל דברים וכתבים שנכתבו לפני מאות ואלפי שנים, מדובר על המושג

"הכרת תודה" בואי ותכירי תודה.. ואת שואלת בטח על מה יש לי להכיר? ישנם אנשים שחושבים שההכרה שלהם תבוא רק אחרי שיתגשמו כל המשאלות שלהם, ברצינות? זה יכול לקחת שנים.. בעצם מה עם מה שבדרך? הדרך היא ההתחלה האמצע והסוף היא זו שמובילה אותך. קחי דוגמא, היה לי יום נוראי הכל הלך לי עקום ובכלל שומדבר לא מסתדר לי. בדיוק זו הסיבה להכרה הזו. כי כשאת חושבת רק על הדברים הגרועים בחייך לעולם לא תוכלי להודות על הטוב שבחייך. ומתוך הידיעה שמחשבה יוצרת מציאות את חייבת להכיר תודה על הדברים הטובים בחייך, ועל מה שקורה לך כי גם בכל יום נוראי ככל שיהיה בטוח שתהייה נקודת אור אחת וממנה ימשיכו עוד נקודות קטנות שייצרו להן שמש קטנה והשמש הזאת היא שמש התודות שלך. לפתע תגלי, אחרי שתתאמני על השיטה ותקדישי לה מספיק זמן (לפחות חודש שהוא זמן סביר לשינויים) כי כל שינוי מתחיל בהתמדה. שיש עוד כמה שמשות כאלה בחייך ומעגל ה"תודות" שלך ייתרחב מאוד. וכשהוא יגדל, גם את תגדלי מאוד בכיוון החיובי כמובן. איך? פשוט תעברי מחשיבה תודעתית אחת לאחרת, תעברי למצב תודעתי של "טוב" "טוב מאוד" "נהדר" "נפלא" טוב יהיה לך בחיים כי את מתרכזת בטוב ולא רק בפחות טוב. אני מסכימה, זה אולי נשמע רחוק מאוד. נכון, התודעה מתפתחת עם הזמן והשינויים הם תמיד איטיים יותר. אבל מי אמר שמחר בבוקר הכל צריך להיות אחר ושונה. גם הדרך חשובה וכשתעברי אותה את תראי שהגעת מנקודה אחת לשנייה. כמה זמן זה לקח רלוונטי פחות במקרה הזה. ומה שחשוב הוא השינוי שחל בך והוא יעורר בך פלאים. מניסיון, מבטיחה.


רוצה לנסות? בואי נתחיל

שלב ראשון בתהליך - כל יום חפשי 5 מקומות / אירועים שקרו לך ותוכל להודות עליהם. אני מציעה בהתחלה להתרכז באירועים הטובים בכדי שיהיה קל יותר. את התרגיל הזה אני ממליצה כל יום לכתוב כי רק ככה תוכלי לעקוב אחרי השינוי שיחול בך. וכל כמה ימים לקרוא ולהאמין למילים שכתבת הן ישמחו אותך מאוד.


שלב שני בתהליך - אחרי שהתחלת בדברים ההכי טובים שלך והודית עליהם לפחות חודש! כתבת אותם, קראת והפנמת, את יכולה לעבור לשלב הבא ועשיו לעבור גם על הדברים הפחות טובים שקרו סביבך. נכון זה קשה ולמה לך לעשות את זה? אהה אם את פוגשת במכשול אז תוותרי? ממש לא תדלגי מעליו. ותודי גם על הדברים הפחות טובים. כי זה חלק מההתפתחות שלך. אחרי שתודי על הדברים האלה שגרמו לך להרגשה פחות טובה, תראי ותביני כמה התפתחת מהם. כמה הצלחת לעלות את עצמך למעלה. כי בחיים "מה שלא הורג מחשל אותך" ומכאן שיש להודות גם על הדברים הפחות טובים שבחיינו.

אז כמו שאמרתי בתחילת הפוסט הזה, לא כל מה שיש לך ביקום הזה הוא מובן מאליו, להודות על מה שיש לך ותמיד לדעת שיש כאלו שנמצאים במצב אחר, שונה משלך ושאולי אין להם. תיהני מהמקום שאת עומדת בו ותאהבי את עצמך ואת מה שאת עושה, זה טוב, זה בריא וזה מקרין לסביבה. וכמובן, אל תשכחי להודות על מה שיש לך, כי יש לך. אפילו על הזמן שפינית לעצמך תודי, על כל דבר קטן שקורה לך. על הכל יש לומר תודה. התודה תפתח לך מרחבים עמוקים. את תהיי סלחנית יותר לעצמך ולסביבה שלך. יהיה לך קל יותר להתחבר למה שקורה מסביבך, להגיע למקום פחות שיפוטי ולחיות בטוב. בהצלחה.

מתקשה לתרגל, מוזמנת לפנות אלי.

שיר מטפלת הוליסטית - מדריכה לחיים טובים ובקרוב אימונים אישיים

מוזמנת באהבה 052-6206662 🤩 דברי איתי

Comments


bottom of page