top of page
חיפוש

מעסה או פסיכולוגית?

אני מסכימה איתך, הקליניקה שלי בהגדרתה היא טיפולי גופנפש. כל מי שמגיעה אלי יודעת שהיא באה לטיפול שהוא עיסוי או רייקי הילינג ועוד שיטות טיפול נוספות שאני מתמחה בהן. הרשי לי לספר לך, מרום שנותיי בטיפול באנשים, שטיפול אצלי בקליניקה בסופו של דבר הופך גם לטיפול פסיכולוגי.

גם אני שואלת את עצמי למה זה קורה? והתשובה היחידה שמצאתי לכך היא שאני יודעת להקשיב.

כמטפלת אני חייבת להיות מבורכת בתכונה הזאת של הקשבה למטופלת, לכאבים שלה, לבעיות שלה ולכל מה שהיא מציפה בפני כשהיא מגיעה לטיפול. נכון שאני לא פסיכולוגית ואני לא מתיימרת להציג את עצמי כמי שאני לא, מקווה שקראת את הפוסטים הקודמים שלי, את תמיד מוזמנת לעשות זאת יש בהם המון תוכן וטיפים נפלאים. בכל מקרה אני מניחה שהספקת להכיר אותי. אני רוצה שתדעי על מה אני מדברת וכמה מקצועיות ואמינות חשובות לי לפני הכל. ולכן, מאוד קשה לי לספר לך את סיפורי המקרה שאני מטפלת בהם יומיום בקליניקה שלי. הסיפורים האלו הם פרטיים, מאחורי כל סיפור כזה עומדת מישהי: אישה, נערה, מתבגרת, ילדה שהחליטה מרצונה לחשוף את סיפור חייה בפני, לכבוד הוא לי. והסודיות שלה מובטחת כאן, את זה היא יודעת בוודאות וללא עוררין. כמעט כל טיפול שהוא עיסוי יכול להתפתח לטיפול עמוק יותר, דרך השיחות המילים וההבעות אנחנו מדברות על דברים עמוקים יותר. השאלות נשאלות מאליהן, אני שואלת בכדי להבין איך את מתנהלת בחייך כשהמטרה שלי היא תמיד להאיץ את הריפוי שלך בכך שאדע יותר לגבי "מה יושב עלייך" "למה את מרגישה כך" "איזו תחושה גורמת למה אצלך" "מה הפחדים שלך" ועוד ועוד.

אלו רק אבני דרך, במה שמתרחש אצלך בגוף ויכול לספק לי את התמונה כולה או לפחות חלק מאוד גדול ממנה, בנושא הטיפולי. כשהמטרה היא אחת, להביא אותך במהירות האפשרית מטיפול לריפוי.

אז כמו שאת יודעת גוף ונפש אחד הם, החוויות שאת חווה בנפש מתחברות למימד הפיזי שלך

והן גורמות לכך שתחווי כאב גם באזורים שונים בגוף. כמה שזה כואב יותר, הכאב באותו אזור כמעט בכל המקרים שפגשתי, מתעצם. הדחייה בטיפול גורמת לתחושת עצב ותסכול. למה? כי אני תמיד שומעת את המטופלות שלי אומרות בסוף הטיפול: "איך לא באתי קודם"? "על מה חשבתי שהזנחתי את עצמי"?

אחרי תקופה, שפתאום החלטת להגיע ולטפל בעצמך כי בדרך כלל את כבר בשלב שהכאב הוא בלתי נסבל. את נפגשת עם המציאות האמיתית של הצד הזה בסיפור שלך, כן הצד הזה שאותו לא רצית לשמוע והדחקת. זה בדיוק הסיפור שאני מספרת לך, על עוצמת הכאב שאגרת בתוכך הן נפשי והן פיזי. אבל אני מספרת לך אותו יפה ובעדינות מבלי כמובן לפגוע ברגשותייך, אז תרגישי בטוחה, הכל טוב. המטרה היא שתוכלי לרפא את עצמך ולהשאיר את הכאב בקליניקה שלי, פשוט לשחרר אותו ממך.

זה יכול להיות ברמת היומיום שלך, בשגרה, בעבודה, בעומסים מיותרים שהמוח שלנו מייצר בכל שנייה שעוברת בו מחשבה. מסתבר שרוב המחשבות שעוברות לך בראש, הן דאגות. פחות מחשבות רגשיות חיוביות על דברים טובים שקרו לך. החשיבות לכך שהדברים קרו בזמן הקרוב או הרחוק הן אינן משמעותיות, מה שכן משמעותי הוא במה המוח שלי באמת עסוק ואיזו מחשבה הוא מעביר לגוף שלי כל הזמן. שם אני נוכחת במחשבה שעוברת בי עכשיו. טובה או רעה כאן המוח שלך "משחק" בלי הפסקה ולעיתים נראה שאחת העבודות הקשות במיוחד הוא להגיד לו ש....שקט..ש... תן לחשוב באמת ואל תעלה לי משהו שיושב לי שם בלי היגיון. לסיכום, אני יכולה להבטיח לך שני דברים:

הראשון, כשאת נכנסת לטיפול אצלי, כמעט תמיד יוצא סוד. הסוד שלך שמור איתי ומעולם לא אשוחח איתו עם אף אדם אחר שיכול להזיק / להפריע / להטריד אותך. המטרה שלי היא שתצאי מאושרת ולא חוששת ויש לכך משקל רב בנוגע לטיפולים הבאים שיתקיימו בקליניקה שלי.

השני, אני תמיד משתדלת כמיטב יכולתי להאיץ את הריפוי שלך, אבל צריך שניים לטנגו ובכדי שאת תהיי בריאה, אנחנו צריכות לשתף פעולה בכל מה שקשור אלייך. זו למעשה אחת הסיבות שהתחלתי קורס אימון אישי, כדי שאוכל לסייע לך ולדייק את התשובות, לעזור לך לעבור תהליך גם במהלך עיסוי. נכון שהרבה פעמים את מעדיפה לא לדבר וגם זה בסדר. אפשר גם עיסוי שקט וגם הוא מביא לתוצאות מדהימות. אני משאירה לך את ההחלטה. כל מה שבא טוב הוא מה שנכון לך.

אני פה בשבילך, מוזמנת באהבה - שיר מטפלת הוליסטית
Comments


bottom of page